neděle 9. října 2016

MOJE FOCENÍ... 

 

ANEB JAK JSEM SE K FOCENÍ VLASTNĚ DOSTALA

 

Ahoj všem, mám pro vás opět nový článek. Dneska bych vám chtěla říct, jak jsem se k focení dostala, co ráda fotím, v jakém ročním období nejraději fotím, na jaký foťák fotím a kdo mě k focení inspiruje plus přidám nějaké fotečky.

Focení mě začalo bavit už tak 2 roky zpátky, ale nebylo to takové pořádné focení. Spíš, když jsem někam jeli, tak jsem něco málo nafotila. Bavilo mě to už před těmi 2 roky, ale více jsem se zajímala o knihy...Ale letos před prázdninami jsem si koupila takový malý foťáček (IXUS 165). Začala jsem na něj fotit atd...A když jsem se pak podívala na mého taťky, jak fotky upravuje, fotí apod., tak jsem si řekla, že bych to mohla zkusit taky. Takže když jsme někam jeli na výlet nebo na dovolenou, tak jsem začala fotit, potom jsme jeli o prázninách na dovolenou do Dešné u Zlína, tak tam jsem fotila úplně nejvíc(fotila jsem i na můj mobil-Alcatel pop4). A když jsem se na ty fotky potom podívala, tak jsem si řekla kolik toho příroda má v sobě krásného a vy když tu krásu zachytíte na fotce, tak je to pak krásný pocit. Já když fotím a potom se na ty fotky dívám, tak z nich mám velkou radost a uklidňujemě to. Můj taťka mi hodně pomáhá, když něco nevím, tak mi vždy poradí za což jsem moc ráda.
  
Nejraději fotím na podzim když je popadané listí a mlha, rosa, mraky, zapadající sluníčko a všechno co patří k podzimu. Když jdete tím popadaným listím, tak ony ty listy, tak přijemně šustí. Nebo když jdete na večer až už není takové světlo a svítí trochu ještě sluníčko a je trochu zima, tak je to taky krásný pocit a vy jdete fotit. Kapky rosy na květinách, rozházené listí na lesní cestě, zvěř, která pobýhá, když fouká a stromy se naklání a listí šustí. Je to něco úžasného. 

Já chci jen upozornit, že žadný profesionální fotograf nejsem. Zkouším jak se dá fotit, jak se dají upravovat fotky atd.. Ale baví mě to a to je pro mě hlavní. I když vám řekně sto lidí, že ty vaše fotky nestojí za nic, tak důležité je, že to baví vás a, že vám se ty fotky líbí. 

Já vím, že každému se moje fotky líbít nemusí a chápu to. Mě se taky nekteré moje fotky nelíbí, tak se je snažím třeba nějak doupravovat nebo tak. Ale respektuju každy názor na moje fotky, protože každému se libít nemusí. 

Ještě jenom tak pro zajímavost kde upravuju fotky. Fotky upravuju v Zoner Ptoho Studio a některé fotky i v mobilu.  

A teďka bych vám chtěla ukázat nějaké moje fotečky.

 Jedno krásné odpolední focení Vranov
Hrad Bítov Rozhledna Vartovna Seninka

 Krásné sluneční paprsky za rohhlednou
 Krásný výhled Jdeme na Radegast a Rahošť

 Rahošť
 Jdeme na Hrad Lukov


 Vranov

                                              Krásné detaily- brouk na pampelišce
  Šípky
   Trny


                                                                           Brouk

To by bylo pro dnešek všechno. Já doufám, že se vám nějaké fotečky budou líbit, je možné, že už jsem no minulého články některé fotky z těchto dávala. Jsem moc ráda, že jsem se vámi můžu podělit o svoje zážitky, pocity a fotografie. Na konec článku vám dám potom odkazy na můj facebook, instragram a web. Takže foťte o stošest a já se vás budu těšit zase u dalšího článku. Ahoj!

Tady jsou ty odkazy: 
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100013566245268
Instagram: https://www.instagram.com/foto_pribehy_s_luckou/
                  https://www.instagram.com/tyrkysovy_svet_romanticky/
http://cms.foto-pribehy-s-luckou.webnode.cz/

3 komentáře:

 1. Pekne fotky, taky tak nejak amatersky fotim :-)
  www.fantasyalatriel.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Za mě vede úplně ta první fotka, ale jinak moc pěkné :)
  Katy

  OdpovědětVymazat
 3. Některé záběry máš opravdu nádherné a věřím, že když na sobě budeš pracovat, můžeš být i profík :) Hlavní je, že tě to baví a přistupuješ k tomu aktivně. Sama moc ráda fotím, i když nemám vybavení ani žádný kurz, ale co není, může být. Zatím je to hlavně radost.
  x
  www.introvertnisvet.blogspot.

  OdpovědětVymazat