neděle 23. října 2016

Dovolená Dešná- 1.část

Ahoj, já vás vítám o nového článku. Rozhodla jsem se, že vám napíšu o naší dovolené v Dešné. Bude to na více částí, protože je toho celkem hodně. Tak doufám, že se vám to bude líbit.

 

První den jsme přijeli do kempu Dešná, kde jsme se ubytovali a šli jsme si prohlédnout okolí a celý areál kempu. 

 
  

Krásné prostředí a krajina. Prošli jsme si kemp a šli jsme se projít do okolí. Šli jsme rovnou cestou, na kterou svítilo slunce. Bylo příjemné teplo a obloha byla skoro bez mraků, takže byla velká dohlednost.

 

Jinak co se týče obytování, tak jsme byli ubytovaní v chatce. Kde byly 3 pokoje, koupelna a kuchyňka se stolem a žídlemi. Pokoje byly vybaveny postelí, skříní, nočním stolkem a topením. 

 

Cena za ubytování na 7 nocí byla kolem 15.000,- Kč

 

V kempu byl bazén, já do něj vlezla jednou, protože byl na mě moc studený. Ale můj brácha tam byl pořád(byl tam 3krát, ale kdyby mohl, tak tam byl i víckrát). Jinak je v kempu u restaurace. Kde mají pizzu, smažená jídla, přírodní řízek, samozřejmě bezmasá jídla. Každý by si vybral.


Kemp je vhodný pro rodiny s dětmi nebo pro páry. 

 

Druhý den jsme jeli na Radegast a Radhošť. Cesta nám trvala asi hodinu a něco, ale zážitek z výletu budu mít na celý život. Jeli jsme sice už kolem 7 ráno, ale mlha, která se valila nad těmi kopci byla nádherná a ještě když do ní prosvítaly paprsky sluníčka. 

 


  

Takhle to vypadalo, když jsme šli nahoru. Byl to opravdu krásný zážitek a ten výhled byl naprosto úžasný. A ještě když jsme šli nahoru, tak jsme viděli, jak se stíny na zemi, tak různě pohybují na jednu stranu to byla i sranda. Když jsme došli nahoru, tak jsme šli na vyhlídku Radhošť- Kaple sv. Cyrila a Metoděje. 

 

 
 

Když jsme šli dolů, tak bylo krásně jasno, svítílo sluníčko a nebyla už mlha. Ale když se podíváte na fotky jak jsme šli nahoru a potom když jdeme dolů, tak je to velký, ale nádherný rozdíl. Ono je i vtipné když vám rodiče řeknou, že jste tam byli, ve 2 letech, ale nic si z toho nepamatujete a potom vám ukazují fotky.
 

Vstupné na vyhlídku bylo pouze 10 korun(na osobu), takže je to úplně super. Samozřejmě, že si tam můžete zakoupit nějaké suvenýry a můžete jít i do kostela, který tam je. 

 

 Na zpáteční cestě jsme se ještě jeli podívat na přehradu. 

 

  

Třetí den jsme jeli na hrad Lukov. Opět bylo krásné počasí a krásná dohlednost, takže to byl opět krásný výlet. Doporučuji všem. Je to velmi romantické místo, takže pro páry úplně idální. A opravdu krásná příroda.

 
  

Vstupné na hrad je kolem 120,- Kč. Samozřejmě, že se zde dá koupit nějaký suvenýr. My když jsme tam byli, tak se tam natáčela jedna pohádka(Dukát černé paní). Ale zrovna když jsme tam byli, tak tam herci nebyli. Trochu nás to mrzelo, ale alespoň jsme viděli hrad. 


Pak jsme se ještě zajeli podívat na jeden kostel. 

 Tohle by bylo pro dnešek všechno. Další část naší dovolené bude příští týden. Budou prázdniny, takže budu mít čas vše napsat. Já doufám, že se vám tento článek bude líbit. Více o dovolené shrnu v poslední části. Jenom chci říct, že to byly opravdu super výlety. Vždy když jedeme na dovolenou, tak výlety vymýšlí taťka. Jsou vždy krásně promyšlené a jsem ráda kam všude nás bere. Všechny tyto výlety a památky všem moc doporučuji.


Tady jsou odkazy kde mě můžete najít:

 

 https://www.instagram.com/foto_pribehy_s_luckou/

 

https://www.instagram.com/tyrkysovy_svet_romanticky/

 

https://www.zonerama.com/fotogalerieLucieProchazkova

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100013566245268


 


 

 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat